ابرهای 6 ضلعی، کلید معمای مثلث برمودا

ابرهای 6 ضلعی، کلید معمای مثلث برمودا

دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو نظریه جدیدی را در مورد مثلث رازآلود برمودا ارائه داده‌اند که تاکنون تعداد زیادی هواپیما، کشتی و انسان در آن ناپدید شده‌اند.


در باره مثلث برمودا چه میدانید ؟


مثلث برمودا ناحیه‌ای بدنام در غرب اقیانوس اطلس شمالی است که به فعالیت‌های فراهنجار و مافوق طبیعی مشهور شده است. گفته می‌شود بیشتر از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در این منطقه ناپدید شده‌اند. گرچه بسیاری از گزارش‌ها از این منطقه اغراق آمیز یا دروغ بوده است اما واقعیت‌هایی نیز وجود دارند، همراه ما باشید.


۱ - مثلث شیطان


http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1394/4/8/572030_415.jpg

مثلث شیطان یا برمودا منطقه‌ای در بخش غربی اقیانوس آتلانتیک شمالی شامل سه راس برمودا، فلوریدا و پورتوریکو است. مساحت این ناحیه ۱۳۰۰ تا ۳۹۰۰ هزار کیلومتر مربع برآورد می‌شود و یکی از پر ترافیک ترین مناطق دریایی و هوایی به شمار می‌آید.

2 - پرواز شماره‌ی ۱۹

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1394/4/8/572031_610.jpg

شهرت مثلث برمودا پس از این واقعه جهانی شد؛ در سال ۱۹۴۵ اسکادران شماره‌ی ۱۹ نیروی دریایی ایالات متحده شامل پنج هواپیمای بمب افکن مجهز به اژدر در طول یک تمرین آموزشی معمولی در این منطقه به طور کامل ناپدید شدند. این هواپیماها قبل از پرواز کاملاً مجهز و چک شده بودند و آنچه بیشتر این حادثه را مرموز می‌کند ناپدید شدن این اسکادران در هوای صاف و در زمان صلح است.

3 - آب‌های سفید

حقایقی در مورد مثلث برمودا

قبلِ از دست دادن تماس رادیویی با سواحل جنوب فلوریدا رهبر پرواز ۱۹ گزارش‌های مرموزی را مخابره می‌کند. به گفته‌ی وی همه‌چیز و حتی اقیانوس حالت عجیبی به خود گرفته و آن‌ها در حال ورود به آب‌های سفید هستند، زمانی که هیچ چیز درست به نظر نمی‌رسد. با وجود تحقیقات طولانی دولت هیچ خبری از این پنج هواپیما و ۱۴ خدمه‌ی آن پیدا نشد و به این ترتیب نام شبح‌وار مثلث برمودا در ذهن‌ها تثبیت شد. گفته می‌شود آب‌های سفید حتی از فضا هم قابل مشاهده هستند.

4 - ستاره‌ی آریل

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1394/4/8/572033_111.jpg

اعتقاد بر این است که مثلث برمودا مسئول ناپدید شدن بیشتر از ۵۰ کشتی و ۲۰ هواپیما در طول قرن گذشته بوده است. در ۱۷ ژانویه ۱۹۴۹ هواپیمای ستاره‌ی آریل متعلق به بریتیش ایرویز آمریکای جنوبی در حالی که از کیندلی به سمت کینگستون جامائیکا پرواز می‌کرد، در شرایط آب و هوایی کاملاً آرام در این منطقه ناپدید شد و تاکنون هیچ اثری از هواپیما و ۷ خدمه و ۱۳ مسافر آن یافت نشده است.

5 - ملکه‌ی گوگرد

حقایقی در مورد مثلث برمودا

  Sulphur Queenتانکر حمل گوگرد مذاب متعلق به نیروی دریایی آمریکا بود که با ۳۹ خدمه در ۴ فوریه سال ۱۹۶۳ و بعد از فرستادن یک پیام رادیویی عادی برای همیشه ناپدید شد. پس از بی‌فایده بودن تلاش‌ها برای تماس با این کشتی تیم‌های جستجو به محل اعزام شدند اما با بیشتر از دو هفته تلاش و جستجو فقط چند تکه‌ای که در تصویر بالا می‌بینید از این کشتی یافت شد. نگرانی اصلی از آنجا می‌آید که این کشتی نیز در مثلث شیطان ناپدید شده است.

6 - سایکلوپ

حقایقی در مورد مثلث برمودا

U.S.S. Cyclops کشتی عظیم زغال سنگ بود که در سال ۱۹۱۸ پس از ترک بارابادوس به سمت بالتیمور بدون به جای گذاشتن هیچگونه اثری همراه با ۳۰۶ خدمه و مسافرش ناپدید شد. این بزرگترین ضربه‌ای است که تاکنون به نیروی دریایی آمریکا بدون نبرد وارد شده است.

7 - نرئوس

حقایقی در مورد مثلث برمودا

USS Nereus یکی از چهار کشتی زغال سنگ است که برای شرکت در جنگ جهانی اول در خدمت نیروی دریایی آمریکا قرار گرفته بود. نام این کشتی از الهه‌ی یونانی حافظ ملوانان می‌آید. زمانی پس از ۱۰ نوامبر ۱۹۴۱ در راه بازگشت به پورتلند از سنت توماس در جزایر ورجین این کشتی همراه با ۶۱ خدمه در همان مسیری که کشتی خواهرش، پروتئوس یک ماه پیش ناپدید شده بود، ناپدید شد.

8 - پروتئوس

http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1394/4/8/572037_773.jpg

 USS Proteusکشتی زغال سنگ نیروی دریایی آمریکا است که به کشتی تجاری تبدیل شده بود. در ۲۳ نوامبر ۱۹۴۱ زمانی که پروتئوس از سنت توماس در جزایر ورجین عازم بندری در ساحل شرقی ایالات متحده بود، این کشتی ۱۶۵ متری حامل ۵۸ خدمه و محموله‌ای از سنگ معدن بوکسیت آلومینیوم بدون هیچ ردی ناپدید شد، دو خواهر از سه خواهر دیگر این کشتی نیز به سرنوشتی همانند پروتئوس دچار شدند.

9 - فعالیت‌های ماوراء الطبیعه؟

حقایقی در مورد مثلث برمودا 

نظریه‌های مرموز زیادی در تلاش برای توضیح ناپدید شدن‌ها در این منطقه ارائه شده است، از آدم ربایی بشقاب پرنده‌ها، سفر در زمان، دروازه‌هایی به ابعاد دیگر و ناهنجاری‌های میدان مغناطیسی تا پدیده‌های ژئوفیزیکی و حباب‌های عظیم گاز متان. نظریه‌ی محبوب دیگری نیز به استقرار شهر از دست رفته‌ی افسانه‌ای آتلانتیس در زیر آب‌های این منطقه و تداخل تکنولوژی پیشرفته‌ی آن با وسایل نقلیه نزدیک به آن اشاره می‌کند.

10 - توضیحی منطقی

حقایقی در مورد مثلث برمودا

در‌واقع بسیاری از ناپدید شدن‌ها در مثلث برمودا شبیه حوادثی است که در مناطق دیگر جهان نیز روی می‌دهد. شواهدی مبنی بر تأثیر غیر عادی این منطقه بر تعداد زیادی از وسایل نقلیه‌ی گذرا از آن وجود ندارد، طوفان‌های غیر قابل پیش‌بینی در این منطقه به وجود می‌آیند و طبق گزارش نیروی دریایی جریان اقیانوسی گرم و قوی گلف استریم در این منطقه می‌تواند باعث تغییرات سریع و خشن آب و هوایی شود؛ همچنین این جریان می‌تواند به سرعت هرگونه شواهدی از وسایل نقلیه را نیز پاک کند.

11 - اعماق تیره


http://cdn.bartarinha.ir/files/fa/news/1394/4/8/572040_380.jpg


یافتن کشتی‌ها و هواپیماهایی که در این منطقه غرق شده‌اند کاری بسیار دشوار است. قسمت‌هایی از مثلث برمودا در عمیق‌ترین بخش اقیانوس اطلس قرار گرفته است، جایی که عمق آب به حدود ۹۲۰۰ متر می‌رسد بنابراین نباید انتظار یافتن غرق شدگان در این منطقه را به سادگی داشته باشیم. تصویر بالا کشتی غرق شده‌ی کارائیب را که توسط محققان سازمان ملی اقیانوسی و جوی ایالات متحده در سال ۲۰۱۱ کشف شد را نشان می‌دهد.


 آیا رازهای این منطقه آشکار میشوند!؟


دانشمندان دانشگاه ایالتی کلرادو نظریه جدیدی را در مورد مثلث رازآلود برمودا ارائه داده‌اند که تاکنون تعداد زیادی هواپیما، کشتی و انسان در آن ناپدید شده‌اند.


این ناحیه مثلثی به وسعت یک میلیون و 300 هزار کیلومتر در برمودا، فلوریدا و پورتوریکو را به خود اختصاص داده و طی 100 سال گذشته حداقل 1000 انسان در آن ناپدیده شده و سالانه بطور میانگین چهار هواپیما و 20 کشتی در این مثلث عجیب گم می‌شوند.


تاکنون نظریه‌های مختلفی برای توضیح این پدیده عجیب ارائه شده که از آن جمله می‌توان به فرضیه تاثیر قاره گمشده آتلانتیس و همچنین وجود بیگانگان در این منطقه اشاره کرد.


نظریه جدید دانشمندان، علمی‌تر بوده و به ابرهای شش ضلعی اشاره دارد که در بالای این منطقه شکل گرفته‌اند. این ابرها که در تصاویر جدید شبکه ساینس نمایش داده شده‌اند، بر روی منطقه مثلث برمودا شکل گرفته بودند.


http://cdn.isna.ir/d/2016/10/23/3/57372466.jpg


هواشناسان می‌گویند این ابرها می‌توانند بمب‌های بادی با سرعت 273 کیومتر در ساعت و امواجی با ارتفاع بیشتر از 14 متر تولید کنند. این بمب‌های هوای قدرتمند می‌توانند کار هواپیماها و کشتی‌ها را برای عبور از این منطقه اقیانوس آتلانتیک مشکل کنند.


برای درک بهتر قدرت این بادها باید گفت تندبادهای با سرعت 257 کیلومتر در ساعت در گروه پنجم قرار می‌گیرند که می‌توانند خانه‌ها را ویران کرده و باعث سقوط هواپیمای در حال پرواز شوند.


محققان می‌گویند این ابرها از وسعتی بین 40 تا 88 کیلومتر برخوردارند و بزرگترین ابرها بطور چشمگیری در بالای بخش غربی جزیره برمودا قرار گرفته‌اند.سازمان ملی اقیانوسی و جوی آمریکا اعلام کرده که یک دلیل علمی و نه خرافی در پشت ناپدید شدن کشتی یا هواپیماها و انسان‌ها در این مثلث است و به احتمال زیاد، آب‌وهوای بد عامل این مساله بوده است.


بخش اعظمی از توفان‌های گرمسیری اقیانوس آتلانتیک از میان مثلث برمودا عبور می‌کند و این توفان‌های خطرناک از چند روز قبل‌تر از پیش‌بینی، بسیاری از کشتی‌ها را از بین می‌برند.


منابع: ایسنا و پایگاه خبری آفتابمشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top