یک نام ایرانی در بین فضانوردان تازه نفس ناسا

یک نام ایرانی در بین فضانوردان تازه نفس ناسا

سیروس برزو

در بین پذیرفته شدگان این ماه ناسا برای پرواز های آینده فضایی یک نام ایرانی دیده می شود: یاسمین مقبلی که در منابع غربی از او با اسم  جاسمین مقبلی یاد می شود.

مقبلی که از پدر و مادری ایرانی به نام های فرشته و کامران در بادنواهایم، آلمان متولد و در شهر بالدوین ایالت نیویورک بزرگ شده،  مدرک لیسانس هوا و فضای خود را در زمینه فناوری اطلاعات از انستیتوی تکنولوژی ماساچوست به دست آورده و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی هوا و فضا را از دانشکده تحصیلات تکمیلی نیروی دریایی آمریکا. او همچنین فارغ التحصیل ممتاز آموزشگاه خلبان آزمایشی نیروی دریایی است و بیش از 1600 ساعت پرواز و 150 ماموریت در پرونده خود دارد.

تا ژوئن 2017 که برای بررسی توانایی های جسمی و فنی از طرف ارتش آمریکا به ناسا معرفی شد به عنوان آزمایشگر بالگرد  اچ-1 و افسر آزمایشگر تضمین کیفیت و آویونیک عملیاتی دریایی و ارزیابی اسکادران 1 سپاه تفنگداران دریایی در یوما از ایالت آریزونا فعالیت داشت.

قرار است مقبلی از اوت 2017 آموزش دو ساله به عنوان نامزد فضانوردی را آغاز کند و در صورت موفقیت در به پایان رساندن این دوره، پس از اتمام، آموزش تخصصی و فنی اختصاص او در دفتر فضانوردان شروع خواهد شد.

مقبلی برای خدمت های خود به ارتش آمریکا تاکنون برنده جایزه چند مدال از نیروی دریایی و سپاه تفنگداران دریایی مدال و جایزه دانشجوی برجسته را دریافت کرده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top