فضاپیمای «روزتا» در ایستگاه آخر آرام گرفت

فضاپیمای «روزتا» در ایستگاه آخر آرام گرفت

تصاویر منتشر شده از فضاپیمای «روزتا» توسط آژانس فضایی اروپا حاکی از آرام گرفتن این وسیله فضایی بر روی سطح شهاب سنگ 67P/Churyumov-Gerasimenko است.


آژانس فضایی اروپا مستقر در آلمان، ساعاتی پیش به دنبال قطع شدن سیگنال های «روزتا» قرار گرفتن آن بر روی این شهاب سنگ را تایید کرد تا این استقرار کنترل شده پایانی بر فعالیت های فضایی آن باشد.
فرود نهایی «روزتا» بر روی 67P/Churyumov-Gerasimenko فرصتی را برای مطالعه دقیق تر گاز، غبار و محیط پلاسمای آن به همراه شکار تصاویری با وضوح بسیار بالا برای آژانس فضایی روپا را به همراه آورد.


تصویر آخر این فضاپیما از فاصله ۲۰ متری بر فراز این شهاب سنگ گرفته شده است.


تصویر ارسالی توسط فضاپیمای روزتا


علت اصلی خاتمه دادن به ماموریت «روزتا»، خارج شدن فضاپیما و شهاب سنگ از مدار مشتری اعلام شده است که امیدی به فرود آن بر روی زمین نبود و در نهایت با نشاندن «روزتا»  بر روی سطح شهاب سنگ 67P/Churyumov-Gerasimenko پایان این کاوش فضایی اعلام شد.


فضاپیمای «روزتا» در سال ۲۰۰۴ میلادی به فضا پرتاب شد و در آگوست سال ۲۰۱۶ میلادی به شهاب سنگ 67P/Churyumov-Gerasimenko رسید.


این برای اولین بار در تاریخ علوم فضایی است که فضاپیمایی به سمت یک شهاب سنگ ارسال می شود و در حالیکه شهاب سنگ به حول مدار خورشید می گردد، توسط یک فضاپیما همراهی می شود.


منبع: خبرگزاری مهرمشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top