آخرین مهلت ثبت‌نام در رقابت جامع منجمان آماتور ایرانی

آخرین مهلت ثبت‌نام در رقابت جامع منجمان آماتور ایرانی

دومین دوره رقابت جامع منجمان ایرانی با عنوان استارکاپ توسط انجمن نجوم ایران و مرکز نجوم آوا استار 18 و 19 شهریورماه امسال در پارک ملی کویر برگزار می‌شود.

اولین دوره این رقابت شهریورماه سال گذشته برگزار شد و امسال نیز  دور دوم آن است که در این دوره اکثر مهارت‌های علمی و عملی شرکت‌کنندگان نظیر مهارت‌های رصد با چشم غیرمسلح و ابزار، قدر سنجی، اصول پیمایش، توانایی ثبت علمی رصد، محاسبات آماتوری و... مورد سنجش قرار خواهد گرفت.

هدف از برپایی این رقابتها که به همت مرکز نجوم آواستار و با همکاری انجمن نجوم ایران، سازمان جغرافیای نیروهای مسلح سازمان محیط‌زیست و سازمان میراث فرهنگی برگزار می‌شود، شناسایی منجمان برتر کشور است تا در برنامه‌هایی از جمله کار با ماهواره‌ها، مباحث آموزشی، داوری رقابت‌ها و... که به کمک آنها نیاز است،  از توانایی‌های آنها استفاده شود. همچنین افرادی که به صورت غیرآکادمیک نجوم را دنبال می‌کنند و رزومه‌ای مبنی بر فعالیت و عضویت گروه‌های نجومی دارند، می‌توانند در این رقابت نجومی شرکت کنند و به رقابت بپردازند.

رقابت نجومی استارکاپ در دو بخش تئوری و عملی برگزار می‌شود که بخش تئوری پاسخ به برخی سؤالات به صورت کتبی و بخش عملی آن رصد اجرام آسمانی با ابزارهایی  است که در اختیارشان قرار می‌گیرد و درنهایت به شرکت‌کنندگانی که بعد از گذراندن چند مرحله بالاترین امتیاز را کسب کنند، جوایزی اهدا می‌شود.

آخرین مهلت ثبت نام در این دوره از رقابتها، 9 شهریور ماه است.

علاقه‌مندان برای شرکت در این دوره از رقابت‌ها برای دریافت اطلاعات تکمیلی می‌توانند به نشانی اینترنتی starcup.avastarco.com مراجعه کنند.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top