ثبت تصویر جالبی از یک کهکشان منزوی درخشان

ثبت تصویر جالبی از یک کهکشان منزوی درخشان

این کهکشان در فاصله حدود 300 سال نوری از زمین واقع شده و در حال حاضر یک انفجار ستاره‌ای را که شامل شکل‌گیری تعداد خارق‌العاده‌ای از ستاره است، تجربه می‌کند.

کهکشان‌های عادی معمولا سالانه چند ستاره جدید تولید می‌کنند؛ اما کهکشان‌های دارای انفجار ستاره‌ای می‌توانند تا 100 برابر آن‌ها تولید ستاره داشته باشند.

بازوهای مارپیچی این کهکشان و مناطق درخشان شکل‌گیری ستاره در آن در تصویر جدید هابل کاملا واضح است و ستاره‌شناسان براحتی می‌توانند آن را بررسی کنند.

بر اساس گزارش‌ها، یک کهکشان مادر برای شکل دادن به یک کهکشان جدید باید مخزن عظیمی از گاز داشته باشد که در طول زمان به تدریخ تخلیه شده و ستارگان جدید را تولید می‌کند.

برای کهکشان‌های در حالت انفجار ستاره‌ای، این دوره شدید شکل‌گیری ستاره باید به شکلی تحریک شده باشد که اغلب این امر در اثر برخورد دو کهکشان با هم رخ می‌دهد. اما MCG+07-33-027 یک مورد خاص است؛ چرا که برخلاف کهکشان‌های دیگر درون خوشه‌های بزرگ کهکشانی واقع شده‌اند؛ این کهکشان نسبتا منزوی است.

از این رو، عامل تحریک انفجار ستاره‌ای در این کهکشان احتمالا در اثر برخورد با یک کهکشان دیگر نبوده و ستاره‌شناسان هنوز در حال گمانه‌زنی در مورد دلیل واقعی آن هستند.

در این تصویر، جسم درخشان در سمت راست کهکشان در حقیقت یکی از ستاره کهکشان راه شیری است که در پس زمینه ظاهر شده است.مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top