نمایش زنده گذر عطارد از مقابل خورشید

نمایش زنده گذر عطارد از مقابل خورشید


1395/02/20

عبور سیاره عطارد از مقابل خورشید پس از ۱۰ سال و در ایران پس از ۱۳ سال رخ می‌دهد. روز ۲۰ اردیبهشت و از ساعت ۱۵:۴۱ دقیقه به‌وقت مرکزی ایران گذر عطارد آغاز می‌شود و مراحل اول آن از ایران قابل‌مشاهده است. این گذر بیش از ۷ ساعت به طول می‌انجامد و در ساعت ۲۳:۱۳ به‌وقت‌ایران به اتمام می‌رسد که البته چند ساعت پس از زمانی است که خورشید در زیر افق در ایران غروب کرده است. 

با توجه به اهمیت پدیده گذر سیاره عطارد از مقابل خورشید به سبب عدم تکرار ان تا چند دهه آینده و عدم امکان مشاهده چنین پدیده هایی توسط مردم ( نیاز به استفاده از ابزار خاص برای تماشای این واقعه آسمانی) وبگاه آسمان پارس Parssky.com در نظر دارد تا با استفاده از تجهیزات رصدی و تصویر برداری این واقعه را برای عموم مردم و از طریق اینترنت و شبکه های اجتماعی به نمایش بگذارد. در صورت هوای مناسب بدون ابر در روز دو شنبه 20 اردیبهشت از ساعت 15:40 تا 19:45 از طریق این وبگاه یا کانال تلگرام @parssky_com     @skypix_org و  وبگاه Skypix.org  میتوانید اقدام به تماشای این واقعه نمایید.   صفحه نمایش :    http://parssky.com/live/mt/picmanage.aspx?modee=gallery   با اشتراک این پیام در شبکه های اجتماعی و کانال های تلگرام دوستانتان را از این واقعه با خبر سازید.

اگر از این واقعه عکاسی میکنید میتوانید عکسهایتان را در وبگاه Skypix.org  با دیگر عکاسان به اشتراک بگذارید. یا برای ما به نشانی parssky@gmail.com ارسال نمایید.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top