موسس آمازون جف بزوس و سه همراهش به فضا رفتند و برگشتند

موسس آمازون جف بزوس و سه همراهش به فضا رفتند و برگشتند

جف بزوس، موسس آمازون و میلیاردر مشهور امروز به فضا رفت و فضاپیمای حامل وی و سه نفر دیگر با موفقیت به زمین برگشت. جف بزوس با فضاپیمای "نیوشپرد" (New Shepard) شرکت فضایی خصوصی خود به نام "بلواوریجین" به فضا رفت.برادر او ، مارک، والی فانک پیشکسوت ۸۲ ساله صنعت فضایی و آلیور دی‌من یک دانش آموز ۱۸ ساله، همراه او بودند.
۹روز پیش هوانورد حامل ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی، به همراه پنج نفر دیگر بعد از سفری تاریخی به "لبه فضا" با موفقیت به زمین بازگشت. او با این سفر توانست از رقیب خود جف بزوس، موسس آمازون پیشی بگیرد.آنها در یک کپسول با بزرگترین پنجره‌های پرتاب شده به فضا حرکت می‌کنند که مناظر خیره‌کننده‌ای از زمین را ارائه می‌دهند.

نام فضاپیمایی که جف بزوس و همراهانش را به فضا می‌برد "نیو شپرد" است که با اقتباس از نام آلن شپرد، اولین شهروند آمریکایی که به فضا سفر کرد، نامگذاری شده است.

کپسول حامل موسس آمازون و سه همراهش به مکانی کمی بالاتر از هوانورد حامل ریچارد برانسون، میلیاردر بریتانیایی، به همراه پنج نفر دیگر خواهد رسید. برخلاف فضا پیمای یونیتی هوانورد حامل جف بزوس و همراهانش بدون خلبان است.
نیوشپرد برای گسترش بازار در حال رشد گردشگری فضایی طراحی شده است.پیش از پرواز بزوس در مصاحبه‌ای با سی‌بی‌اس نیوز گفت: "من هیجان زده‌ام. مردم مدام از من می‌‍پرسند که آیا عصبی هستم. من واقعا عصبی نیستم، کنجکاو هستم. من می خواهم بدانم چه چیزی خواهم آموخت".

بر اساس وب سایت بلواوریجین، این شرکت قصد دارد مسافران خود را بیش از ۱۰۰ کیلومتر (۶۲ مایل) بالاتر از سطح زمین به فضا ببرد، مسافتی که به آنها امکان می‌دهد تا ریز جاذبه را تجربه کنند.

این سفر حدود ۱۰ دقیقه طول کشید.


Top