پرندگان، در حین خورشیدگرفتگی کلی!

پرندگان، در حین خورشیدگرفتگی کلی!

09 جولای 2019 برابر با 18 تیر 1398.آیا می‌دانید رفتار پرندگان در حین خورشیدگرفتگی کلی چه‌گونه است؟

تاریک شدن هوا در زمان کسوف، بسیار سریع‌تر از هنگام غروب خورشید اتفاق می‌افتد؛ از طرفی، دقایقی بعد، آسمان به سرعت روشن شده و ممکن است این پدیده، برخلاف انتظار پرندگان باشد.

طی قرن‌های متمادی، داستان‌های زیادی در مورد رفتار عجیب و غریب پرندگان در حین گرفت‌ها گفته شده است؛

جالب است بدانید، در جریان خورشیدگرفتگی کلی آگوست 2017 که در ایالات متحده‌ی آمریکا به وقوع پیوست، تعدادی از شهروندان دانش‌ور، به صورت سیستماتیک، به مطالعه‌ی رفتار پرندگان در حین کسوف کامل پرداختند.

بسیاری از مشاهده‌کنندگان اذعان داشتند که رفتارهای غیر معمولی از پرندگان دیده‌اند؛ برای مثال، پرندگان طوری رفتار کرده‌اند که گویی غروب خورشید رخ داده و ارتفاع پروازی‌شان را به یک‌باره کاهش داده‌اند.

حتی مشاهدات راداری نیز، در تأیید این اتفاق، از کاهش ارتفاع پروازی پرندگان و حشرات در حین کسوف کامل، و افزایش آن، بلافاصله پس از روشن‌شدن هوا، خبر دادند.

در سوی دیگر، مشاهده‌ی پرندگان شب‌پرواز، حکایت از رفتار عادی آن‌ها در حین کسوف کامل، داشت.

این عکس از دسته‌ی پرندگانی گرفته شده که در حین کسوف کامل هفته‌ی گذشته، در شهر لاسرنای کشور شیلی، با یک‌دیگر در آسمان پرواز می‌کرده‌اند.

عکاس، این صحنه را از ویدیویی تهیه کرده که از کسوف گرفته است.

خورشیدگرفتگی کامل بعدی در دسامبر سال 2020 نیز، از قاره‌ی آمریکای جنوبی عبور خواهد کرد.

اما، در آوریل سال 2024، مسیر کسوف کامل، از کشور مکزیک در قاره‌ی آمریکای شمالی شروع شده و از ایالت‌های نیوانگلند در شمال شرق ایالات متحده‌ی آمریکا، خارج خواهد شد.

Birds During a Total Solar Eclipseتهیه‌کننده‌ی تصویر:
Leonardo Caldas
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top