بازوی رباتیک کاوشگر

بازوی رباتیک کاوشگر "اینسایت" فعال شد

کاوشگر "اینسایت" با فعال‌سازی بازوی رباتیک خود، عکسبرداری واضح از مریخ را آغاز کرد.


به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی‌میل، کاوشگر "اینسایت" (InSight)، پوشش لنز دوربین‌های خود کنار زد تا واضح‌ترین تصاویر را از خانه جدید خود تهیه کند.


ناسا، تصاویر واضحی که توسط این کاوشگر تهیه شده، منتشر کرده است که در آن میان، تصویر دو تراشه کوچک حامل نام بیش از دو میلیون نفر نیز به چشم می‌خورد. این افراد پیشتر، نام خود را برای ارسال به مریخ ثبت کرده بودند.


اینسایت به زودی، عکس گرفتن از محدوده مقابل خود را نیز آغاز خواهد کرد تا گروه پژوهشی، بهترین مکان را برای بررسی انتخاب کند.تصاویر اخیر اینسایت با نخستین تصاویر ارسال شده که پوشیده از غبار بودند، بسیار متفاوت هستند. اکنون اینسایت ثابت کرده که برای آغاز کار خود آمادگی دارد.


"بروس بنردی" (Bruce Benerdy)، پژوهشگر ارشد این ماموریت در "آزمایشگاه پیش‌رانش جت" (JPL) ناسا گفت: ما اکنون می‌توانیم نخستین چشم‌انداز از فضای کاری خود را ببینیم. تصاویر جامع‌تر، تا اوایل هفته آینده ارائه خواهند شد تا یک تصویر کلی آماده شود.


طول بازوی رباتیک اینسایت، تقریبا شش پا است و به زودی برای بیرون آوردن دستگاه‌های علمی از عرشه کاوشگر و گذاشتن آنها روی زمین مورد استفاده قرار خواهد گرفت.این فرآیند، سه ماه زمان خواهد برد. دوربین دیگر اینسایت که زیر عرشه آن قرار دارد، تصاویری را از فضای کاری تهیه می‌کند. گفتنی است که دوربین اینسایت در طول مسیر، کمی گرد و غبار گرفت. "تام هافمن" (Tom Hoffman)، مدیر پروژه اینسایت گفت: ما روی دوربین کاوشگر، یک پوشش محافظتی قرار دادیم اما با این حال، گرد و غبار به نحوی روی لنزهای آن نشست. اگرچه نشستین گرد و غبار، نوعی مشکل به شمار می‌رود اما بر عملکرد دوربین، موثر نخواهد بود و نهایتا پس از قرار گرفتن ابزار مورد نظر، دوربین می‌تواند از نواحی پیش روی کاوشگر، عکسبرداری کند.
مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top