تصویر نجومی روز ناسا: کلمه LOVE بر روی ماه!

تصویر نجومی روز ناسا: کلمه LOVE بر روی ماه!

تحقیقی خلاقانه به وسیله گروهی از ستاره شناسان آماتور استان اِهیمه واقع در جزیره شیکوکو کشور ژاپن اتفاق افتاد و آنها واژه های L-O-V-E را بر روی ماه پیدا کردند.

دلیل موفق شدن آنها برای پیدا کردن این واژه‌ها این بود که آنها زمانی‌که ماه در حالت نیمه روشن خود قرار داشت، به سراغ آن رفتند.

برای اینکه شما هم این حروف را پیدا کنید، باید با دقت به سایه‌ها و نور در امتداد خط سایه مرز توجه کنید؛ خط سایه مرز، به خط جدا کننده قسمت روز و شب کره ماه می‌گویند. این خط به وسیله اختلاف نور سطح دهانه‌ها که در سایه قرار دارند و دیواره‌ها و لبه های دهانه‌ها که به وسیله نور خورشید روشن شده‌اند، به وجود می‌آید.

پیدا کردن حرف V (وی) در نزدیکی مرکز، کار چندان مشکلی نیست.

البته پیدا کردن حروف L (ال) و E (ای) کمی چالش برانگیزتر است، اما می‌توان آنها را در سایه و نور موجود در قسمت پایینی خط سایه مرز پیدا کرد.

البته نیاز به گفتن ندارد که پیدا کردن حرف O (او) در سطح پر از دهانه ماه، کار ساده‌ای است.

مشاهده کنندگان کره ماه بر روی زمین باید بدانند که مانند حرف X (ایکس) بر روی کره ماه، دیدن این حروف هم گذرا هستند و تنها در امتداد خط سایه مرز، هنگامی‌که ماه تقریباً نیمه روشن است، نمایان می‌شوند.

بنابراین فرصت دیگری که برای مشاهده حروف L-O-V-E بر روی ماه خواهید داشت، 15 نوامبر (24 آبان) خواهد بود؛ زمانی‌که ماه دوباره نیمه روشن شود.

See Explanation.
Moving the cursor over the image will bring up an annotated version.
Clicking on the image will bring up the highest resolution version
available.

برای مشاهده تصویر در اندازه بزرگتر اینجا کلیک کنید.

اعتبار تصویر: (Masaru Takeo - courtesy: Junichi Watanabe (NAOJ
منبع: ناسا (NASA)


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top