ثبت نام هفتمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت

ثبت نام هفتمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت

طلاعیه ثبت نام هفتمین کارگاه بین المللی اختفا و گرفت
(برای منجمین نیمه حرفه‌ای)
هفشجان و شهرکرد، ایران
۱۸-۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۵

وب سایت فارسی
www.iwoe.ir
ثبت نام 
http://iota-me.com/oe.php?content=about-the-workshop

هفتمین کارگاه بین‌المللی سالیانه قسمت خاورمیانه‌ای مجمع جهانی زمان‌سنجی اختفا، امسال در موضوعات متنوعی با حضور اساتید از نقاط مختلف جهان و ایران برگزار خواهد شد. این دوره با مشارکت موسسه هفت آسمان هفشجان، دانشگاه شهرکرد، اتحادیه بین المللی نجوم، شرکت همراز آسمان شیراز، از تاریخ ۱۸ الی ۲۰ اسفند ماه در شهرهای هفشجان و شهرکرد (استان چهارمحال و بختیاری) برپا می گردد.

اطلاعات عمومی
محل برگزاری: هفشجان و شهرکرد
پذیرش: ۱۸ اسفندماه
پایان کارگاه: ۲۰ اسفند ماه
ظرفیت پذیرش: ۶۰ نفر

مباحث
- بخش ماه شناسی و اختفاهای نجومی
- بخش سیارک ها و دنباله دارها
- بخش ستارگان متغیر، سیارات فراخورشیدی و فرآیند رصد
- بخش اخترزیست شناسی

اعضاء کمیته اجرایی: محسن خورشیدی (دبیر)، حامد عالی پور، مهشید شمس، نسیم عباسی، سمیه عالی پور

ایمیل: iotamiddleeast@yahoo.com 
وب سایت رسمی: www.iota-me.com/oe.php
وب سایت فارسی: www.iwoe.ir

نحوه ثبت نام:
* زمان ثبت نام برای شرکت کنندگان: ۱۸ دی تا ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۵
* پس از تکمیل فرم ثبت نام از طریق وب سایت رسمی کارگاه، کمیته برگزار کننده ایمیلی ارسال خواهد نمود و اطلاعات لازم برای واریز مبلغ از طریق همان ایمیل ارسال خواهد شد.
* کمیته برگزاری براساس شرایط متقاضی و ظرفیت باقی مانده امکان قبول و یا رد درخواست حضور در کارگاه را دارد.

هزینه ها:
هزینه کارگاه برای عموم شرکت کنندگان از ایران: ۱۸۰ هزار تومان (ثبت نام تا پایان دی ماه ۱۶۵ هزار تومان است)
هزینه کارگاه برای اعضاء آیوتا خاورمیانه و موسسه هفت آسمان هفشجان: ۱۶۰ هزار تومان

* این هزینه شامل شرکت در مهمانی افتتاحیه، صبحانه (دو وعده)، ناهار (دو وعده)، و حق شرکت در کارگاه، می باشد.
* خوابگاه دانشجویی گروهی، برعهده برگزار کننده است و برای شرکت کنندگان به مدت دو شب رایگان می باشد.
* شام برعهده شرکت کنندگان است.
* کلیه مسولیت های مربوط به ورود و خروج، سرقت، هر گونه حادثه در زمان برگزاری کارگاه و خوابگاه برعهده شرکت کنندگان است.
* در صورت تمایل، شرکت کنندگان می توانند نسبت به رزرو اینترنتی هتل در شهرکرد اقدام نمایند و یا از کیمته اجرایی در این خصوص کمک بگیرند.

تاریخ‌های مهم:
آغاز ثبت نام برای ارایه سخنرانی و یا پوستر: ۲۰ آبان ماه ۱۳۹۵
آغاز ثبت نام برای شرکت کنندگان: ۱۸ دی ماه ۱۳۹۵
پایان مهلت ارسال چکیده (برای سخنرانی و پوستر): اول بهمن ماه ۱۳۹۵
اعلام برنامه کارگاه: ۷ بهمن ماه ۱۳۹۵
پایان ثبت نام برای شرکت کنندگان: ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۵
پذیرش کارگاه: ۱۸ اسفند ماه ۱۳۹۵
پایان کارگاه: ۲۰ اسفند ماه ۱۳۹۵

نکات مهم:
توجه ۱: به علت محدود بودن ظرفیت کارگاه، اولویت با افرادی است که زودتر ثبت نام کنند و هیچ‌گونه تعهدی برای ثبت نام افرادی که در روزهای آخر اقدام به ارسال فرم ثبت نام می‌کنند بر عهده کمیته برگزاری نیست.
توجه ۲: دانشجویان فیزیک، منجمین باتجربه علمی و افرادی که از طرف گروه های نجومی معرفی می شوند در اولویت پذیرش در کارگاه قرار دارند.
توجه ۳: در صورت تایید هر شخص، برای واریز مبلغ و ثبت نام نهایی، ایمیلی حاوی اطلاعات لازم برای واریز هزینه ها ارسال می شود. پس از تایید واریز مبلغ توسط برگزار کنندگان، نام شخص در محل مربوط به اسامی شرکت کنندگان در وب سایت کارگاه درج خواهد شد.
توجه ۴: به کلیه شرکت کنندگان گواهی حضور ارائه می‌شود.
توجه ۵: به سخنرانان و ارایه کنندگان پوستر (فقط به اشخاصی که در برنامه حضور دارند) جهت تایید سخنرانی و یا ارایه پوستر، گواهی اعطاء خواهد شد.


پرسش‌های متداول:
کارگاه بین‌المللی اختفا و گرفت چیست؟ در تمامی کشورهای در حال توسعه و یا توسعه یافته علمی، کارگاه‌های علمی، از برنامه های مهم آموزش جنبی علوم می‌باشد. کارگاه بین‌المللی اختفا و گرفت یک برنامه تخصصی در حوزه نجوم نیمه حرفه ای به صورت فشرده است که جامعه هدف آن، دانشجویان و دانشجویان فیزیک نجوم و منجمین نیمه حرفه ای می‌باشد. آیوتا خاورمیانه، همواره در طول سال برنامه‌های متنوع آموزشی مانند مدرسه تابستانی نجوم را برای عموم و اعضاء برگزار می‌نماید. شاید گردهمایی و کارگاه بین المللی را بتوان مهم‌ترین برنامه عمومی سالانه‌ی آیوتا خاورمیانه دانست که متقاضیان فعالیت در آیوتا خاورمیانه می‌توانند با روند فعالیت‌ها در آیوتا خاورمیانه، و با آخرین اطلاعات کاربردی در زمینه مباحث کارگاه آشنا شوند.

منظور از نجوم نیمه حرفه‌ای چیست؟ این اصطلاحی است که در سال‌های اخیر در نجوم جهان با عناوین مختلف متداول شده است. منظور از نجوم نیمه حرفه‌ای، طیفی از منجمان است که دکتری فیزیک و نجوم ندارند (پژوهشگر حرفه ای نیستند)‌ و از طرفی منجم آماتور نیز نیستند. این طیف را عموماً دانشجویان فیزیک بخصوص در دوره های کارشناسی و کارشناسی ارشد تشکیل می‌دهند. منجمین نیمه حرفه‌ای، فعالیت‌ها و موضوعاتی با جنبه‌های رصدی مانند ستارگان متغیر، سیارات فراخورشیدی، طیف سنجی، بررسی فرانپتونی‌ها و غیره را دنبال می‌کنند.

چه سطح علمی برای شرکت در این دوره نیاز است؟ این کارگاه برای دانشجویان رشته فیزیک و یا منجمین آماتور علمگرا (نیمه حرفه ای) در نظر گرفته شده است و به مباحث نجوم مقدماتی پرداخته نمی‌شود. بنابراین متقاضیان باید اطلاعات اولیه مناسبی در حوزه مورد مباحث کارگاه داشته باشند. تاکید می‌شود که مباحث مقدماتی نجوم در کارگاه‌ها پرداخته نمی‌شود و این کارگاه‌ها برای شرکت کنندگانی که دارای اطلاعات اولیه و مناسب در زمینه های مورد بحث هستد، مفید باشد. لازم به ذکر است زبان کارگاه انگلیسی و فارسی است و سخنرانی‌های انگلیسی ترجمه نخواهد شد.

نحوه خلاصه برای سخنرانی و یا پوستر به چه صورت است؟ خلاصه مطالب جهت سخنرانی و یا پوستر را می توانید به شکل وورد و در قالب مورد نظر که در وب سایت منتشر شده است ارسال کنید. الزامی برای ارسال کل مقاله نیست. داوران براساس خلاصه مطلب ارایه شما نظر خواهند داد که مطلب شما به صورت سخنرانی و یا پوستر ارایه شود. کلیه سخنرانی ها در قالب زمان های ۲۰ دقیقه ای می باشد. خلاصه ها لازم است در زمان در نظر گرفته شده و به زبان انگلیسی ایمیل شوند. ارائه گواهی سخنرانی و یا پوستر فقط برای کسانی است که در کارگاه حضور دارند.
مهم: زبان ارایه پوسترها انگلیسی است ولی اگر شما تمایل دارید به زبان فارسی پوستر خود را تهیه کنید، لازم است یک خلاصه مناسب از متن را در پوستر خود قرار دهید. همچنین لازم است پیش از ارسال خلاصه سخنرانی یا پوستر، فرم ثبت نام در کارگاه (وب سایت)را پر کنید.


مشخصات
نام
ایمیل یا شماره تماس
کد امنیتی
هنوز هیچ پیامی ارسال نشده است.Top